Adres: Urząd Gminy w Wiśniewo
06-521 Wiśniewo
tel: +48 (23) 655 70 25
fax: +48 (23) 655 72 27
strona www:
http://www.bip.bazagmin.pl/wisniewo/
e-mail: mailto:ugwisniewo@bazagmin.pl
Na obszarze Niziny Północno-Mazowieckiej, tak jak cały Powiat Mławski, położona jest Gmina Wiśniewo. Krajobraz gminy jest typowy dla całego Mazowsza - jest to równina poprzecinana rzeczkami a także urozmaicona niewielkimi wzniesieniami i kępami lasu.
Gmina zajmuje obszar 99 km2 , na którym funkcjonuje 16 sołectw.
Centrum administracyjne gminy stanowi wieś Wiśniewo. Ze względu na dogodne położenie komunikacyjne i bliskość Mławy, w gminie rozwija się budownictwo, głównie jednorodzinne, a także budownictwo inwestycyjne. Władze gminy, w trosce o mieszkańców, wzbogacają infrastrukturę wiejską, tworząc coraz lepsze warunki: wszystkie wsie są zwodociągowane i stelefonizowane. Duża część mieszkańców to ludzie związani zawodowo z Mławą, którzy znależli tu dobre warunki do zamieszkania. Ponadto część ludności napływowej stanowią osoby szukające tu wiejskiego spokoju i ciszy.
Tereny rolnicze stanowią znaczną część gminy tj. 86 km2. Większa część mieszkańców tego regionu utrzymuje się z rolnictwa. W każdej wsi znajdują się gospodarstwa nowoczesne i szybko rozwijające się. Coraz mniej jest gospodarstw tradycyjnych o niewielkiej powierzchni. Powstają duże gospodarstwa, zajmujące się hodowlą trzody chlewnej, bydła mlecznego oraz uprawą zbóż i warzywnictwem. Funkcjonują również na wysokim poziomie europejskim farmy i ekofarmy drobiu.
Dużym atutem gminy Wiśniewo są szlaki komunikacyjne, wiodące z północy Polski na południe droga krajowa S-7 Gdańsk - Warszawa oraz droga wojewódzka Mława-Radzanów. Takie położenie sprawia, że coraz chętniej na terenie gminy są lokalizowane zakłady produkcyjne, np.: tartak, stolarnie, piekarnie, zakłady branży metalowej, jak również zakłady usługowe. Wzdłuż szlaków komunikacyjnych działają stacje paliw, restauracje oraz przydrożne bary.
Działalność oświatowa prowadzona jest w gimnazjum, 4 szkołach podstawowych oraz 4 placówkach filialnych.
Na terenie gminy znajduje się dość dużo obiektów o charakterze zabytkowym. Na uwagę wśród nich zasługują kościoły parafialne znajdujące się w: Żurominku p.w. Św. Stanisława Biskupa, datowany na I połowę XIV wieku, Bogurzynie p.w. Św. Doroty, również z XIV wieku, Wojnówce p.w. Św. Anny, datowany na wiek XV, odnowiony na początku XX wieku.
Już od wieków największe znaczenie w dziejach gminy Wiśniewo miały szlaki komunikacyjne, wzdłuż których rozwijało się osadnictwo i gospodarka. Obecnie również są one największym atutem gminy.